Obowiązek eksploatacji separatora ropopochodnych spoczywa na właścicielu lub zarządcy obiektu, w którym jest on zainstalowany. Obowiązek ten wynika z ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (Dz.U. z 2022 r. poz. 1566).
Zgodnie z art. 275 ust. 1 pkt 1 ww. ustawy, właściciel lub zarządca obiektu, z którego pochodzą ścieki zawierające substancje szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego, jest obowiązany do zastosowania urządzeń zapobiegających przedostawaniu się tych substancji do wód lub do ziemi.
Separator ropopochodnych jest urządzeniem zapobiegającym przedostawaniu się ropopochodnych do wód lub do ziemi. Dlatego też właściciel lub zarządca obiektu, w którym jest zainstalowany separator ropopochodnych, jest obowiązany do jego eksploatacji zgodnie z przepisami prawa.
Eksploatacja separatora ropopochodnych to proces, który należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją producenta. Eksploatacja separatora obejmuje następujące czynności:
Oczyszczanie separatora
Oczyszczanie separatora jest najważniejszym elementem jego eksploatacji. Oczyszczanie separatora należy przeprowadzać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Częstotliwość oczyszczania zależy od ilości ścieków, które są odprowadzane do separatora, a także od rodzaju ropopochodnych, które mogą się w nich znajdować.
Oczyszczanie separatora można przeprowadzić samodzielnie lub zlecić wyspecjalizowanej firmie.
Przegląd separatora
Przegląd separatora należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. Przegląd separatora obejmuje sprawdzenie stanu technicznego separatora, a także sprawdzenie jego skuteczności w usuwaniu ropopochodnych.
Przegląd separatora może przeprowadzić właściciel separatora lub wyspecjalizowana firma.
Ewentualne naprawy
W przypadku stwierdzenia uszkodzeń separatora, należy je niezwłocznie naprawić. Naprawę separatora może przeprowadzić właściciel separatora lub wyspecjalizowana firma.
Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, które mogą ułatwić eksploatację separatora ropopochodnych:
Zapoznaj się z instrukcją producenta
Przed rozpoczęciem eksploatacji separatora należy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta. Instrukcja zawiera informacje o zasadach eksploatacji separatora, a także o okresach i sposobach oczyszczania separatora.
Oczyszczaj separator regularnie
Oczyszczanie separatora jest kluczowym elementem jego eksploatacji. Regularne oczyszczanie separatora pozwoli utrzymać jego sprawność i zapewni skuteczne usuwanie ropopochodnych ze ścieków.
Kto wykonuje przegląd separatora
Zlecaj przegląd separatora wyspecjalizowanej firmie - zapytaj nas o cenę czyszczenia Twojego separtora tłuszczu.
Przegląd separatora przez wyspecjalizowaną firmę to gwarancja, że separator jest w dobrym stanie technicznym i skutecznie spełnia swoje funkcje.
Naprawiaj separator niezwłocznie
W przypadku stwierdzenia uszkodzeń separatora, należy je niezwłocznie naprawić. Naprawa separatora pozwoli zachować jego sprawność i zapewni skuteczne usuwanie ropopochodnych ze ścieków.
Prawidłowa eksploatacja separatora ropopochodnych jest niezbędna, aby zapewnić jego skuteczność w usuwaniu ropopochodnych ze ścieków.
Czyszczenie i przegląd separatorów tłuszczu i substancji ropopochodnych Serwis separatorów - usługa czyszczenia separatora tłuszczu w instalacji klienta - realizacja usługi na terenie całej Polski. Poprawna eksploatacja separatora substancji ropopochodnych wymaga okresowych przeglądów i czyszczenia separatorów. W ramach usługi następuje odbiór odpadów z separatora. Prawo budowlane nakłada obowiązek montażu i przeglądów separatora, który spoczywa spoczywa na użytkowniku, bądź zarządcy obiektu budowlanego, na którym znajduje się instalacja służąca ochronie środowiska. Na mocy ustawy o odpadach wytwórcą odpadów nie jest nie użytkownik ale firma czyszcząca separatory - bądź zgodny z BDO, zapytaj nas o cenę czyszczenia Twojego separtora tłuszczu.
Podstawowe cechySymbol: czyszczenie_separatora Jednostka: usługa Specjalizacja: usuwanie złogów tłuszczu z separatora, czyszczenie i dezynfekcja, czyszczenie separatora ropopochodnych Sytuacje stosowaniaSerwis separatorów - usługa realizowana na terenie całej Polski i większych miast - Poznań, Kraków, Warszawa, Katowice - infolinia +48 814 608 814.
| |
Kod QR produktu | |
Tagi: |